Kwas kaprylowy
Kwas kaprylowy w przyrodzie występuje w mleku kozy, królika, kozic jak również w oleju kokosowym i palmowym. Suplementy z kwasem kaprylowym są coraz chętniej stosowane do wsparcia codziennej diety, ponieważ jest on bogaty w omega 3 i ma właściwości: przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Kwas kaprylowy ceniony jest również, za wsparcie leczenia zbyt dużej ekspansji Candida Albicans. Jakie jeszcze pozytywne działanie ma kwas Kaprylowy na organizm człowieka? Przeczytaj …
Dlaczego warto - kwas kaprylowy?
Kwas kaprylowy jest ceniony za wsparcie dobrego funkcjonowania organizmu, ponieważ ma wiele korzystnych dla zdrowia człowieka. Do najważniejszych jego oddziaływań na organizm człowieka zaliczyć można:
- wsparcie leczenia infekcji intymnych u kobiet
- wsparcie leczenia grzybicy układu pokarmowego
- wsparcie procesu odchudzania
- obniżenie ekspansji Candida Albicans w organizmie
- wsparcie leczenia trądziku
- wsparcie leczenia grzybicy paznokci
- wsparcie leczenia stanów zapalnych jelit
Ciekawostkę może stanowić fakt, że lekarze używają kwasu kaprylowego do wsparcia leczenia chorób układu nerwowego takich jak zaburzenia nerwowe czy drżenie ciała.
Kwas kaprylowy - skutki uboczne
Kwas kaprylowy jest bezpieczny i warto efektywnie wspierać nim funkcjonowanie organizmu człowieka. Należy jednak pamiętać, że należy przestrzegać ściśle dawek tego suplementu. Nadmiar kwasu kaprylowego, może skutkować takimi objawami jak:
- ból brzucha
- nudności
- wymioty
- niestrawność
- biegunka
- zgaga
Warto też skonsultować decyzje o suplementowaniu kwasu kaprylowego z lekarzem lub farmaceutom jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią.