Ocet jabłkowy w tabletkach i kapsułkach
Ocet jabłkowy wspiera w codziennej diecie zdrowie organizmu w sposób szybki i efektywny, a co najważniejsze w 100% naturalny. Ocet jabłkowy jest znany od wielu set lat i chętnie był stosowany w medycynie naturalnej. Do najważniejszego oddziaływania octu jabłkowego na organizm zalicza się wsparcie metabolizmu oraz procesu trawienia. Ocet jabłkowy zawiera w swoim składzie takie cenne substancje aktywne jak: witamin z grupy B, witaminy C, beta-karotenu, pektyny, żelaza, potasu, wapnia, magnezu czy sodu. Warto go polecić osobom ze skłonnościami do niestrawności, ludziom o leniwych jelitach czy osobom otyłym.
Jakie są właściwości octu jabłkowego?
Do najważniejszych właściwości prozdrowotnych octu jabłkowego można zaliczyć:
- wsparcie odporności
- wsparcie regulacji poziomu cholesterolu
- wsparcie profilaktyki miażdżycy
- wsparcie leczenia infekcji grzybiczych
- wsparcie procesu odchudzania
- wsparcie leczenia zakażenia bakterią E. Coli
- wsparcie leczenia cukrzycy
- wsparcie procesu trawienia
- ochrona przed stresem oksydacyjnym
- wsparcie pracy mięśni
- wsparcie układu nerwowego
Pamiętaj, że suplementując ocet jabłkowy należy nawadniać organizm, minimum płynów dziennie to dwa litry. Jeśli wystąpi zgaga, ból brzucha czy inne niekorzystne objawy ze strony układu pokarmowego warto zrobić przerwę w suplementacji octu jabłkowego.
Ocet jabłkowy - co jeszcze warto wiedzieć?
Ocet jabłkowy warto polecić osobom chorującym na cukrzycę, ludziom otyłym, kobietom pragnącym wspierać urodę, ludziom narażonym na choroby układu sercowo-naczyniowego czy osobom obciążonym ryzykiem wystąpienia nowotworu. Suplementując ocet jabłkowy należy trzymać się ściśle zalecanych dawek, aby nie doprowadzić do podrażnienia układu pokarmowego. Jeśli skończysz suplementacje octem jabłkowym warto zrobić ok 3 miesięcy przerwy przed kolejną kuracją. Ocet jabłkowy warto zażywać w postaci kapsułek lub tabletek, aby nie narażać na podrażnienia szkliwa zębów.