Gurmar (Gymnema sylvestre)
Gurmar (gymnema sylvestre) to roślina, która występuje w Azji. Znajdziemy ja głównie w Indiach i to właśnie tam ceniona jest od wieków za swoje ciekawe właściwości. Jedną z nich zdecydowanie jest jej wpływ na smak cukru. Gurmar potrafi blokować receptory smakowe, dzięki którym odczuwamy słodkość. Dla wielu osób może być to zaleta, dzięki której zdecydowanie łatwiej jest zrezygnować z sięgania po słodycze. Oprócz tego jednak gurmar posiada również inne prozdrowotne właściwości. Kliknij „rozwiń” i poznaj je wszystkie.
Gurmar opinie
Gurmar jest coraz bardziej popularna roślina w Europie i Polsce. Klienci chętnie wracają do tego suplementu roślinnego - wystawiając gurmar pozytywne opinie. Roślina ta jest pnączem rosnącym w lasach tropikalnych. Jej kłącza mogą być niezwykle długie. Liście gurmaru mają kształt eliptyczny, są mięsiste, lekko włoskowate i… to właśnie w nich tkwi całe bogactwo dobroczynnych składników. W liściach tej tropikalnej rośliny znajdziemy m.in. saponiny triterpenowe, antrachinony, inozytol, gurmaranę. Nie mniej jedną z istotniejszych substancji odżywczych znajdujących się w gurmarze jest kwas gymneminowy, któremu roślina ta zawdzięcza właściwości pozytywnie wpływające na regulowanie poziomu cukru we krwi.
Gurmar na odchudzanie
Blokowanie słodkiego smaku to ciekawa zaleta tej indyjskiej rośliny. Mniejsza ochota na sięganie po słodycze oraz cukier może znacząco przełożyć się na pozytywne wyniki w diecie. Oprócz tego jednak gurmar wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Brak skoków cukru sprawia, że nie borykamy się z napadami głodu zaraz po ich gwałtownym spadku. Suplementy diety z tą rośliną wspomagają także proces trawienia węglowodanów. Dlatego oprócz pomocy w odchudzaniu, gurmar jest też suplementem, z którego skorzystać mogą diabetycy.
Inne właściwości gurmaru
Roślina ta potrafi świetnie wspierać nasz proces odchudzania się, ale oprócz tego gurmar może działać przeciwzapalnie, wspierając nasz organizm w walce z toczącymi się stanami zapalnymi. Oprócz tego może wspierać nas w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu.
Gurmar skutki uboczne
Każdy suplement diety nie stosowany prawidłowo może wywołać po zażyciu skutki uboczne. Skutki uboczne suplementowania gurmar nie zdarzają się często. Jeśli do nich dojdzie, ze względu na wrażliwość organizmu lub za dużą dawkę to zazwyczaj można się spodziewać takich objawów jak: wymioty, stan podgorączkowy, zanik różnicowania słodkiego smaku, częstsze oddawanie moczu czy ogólne złe samopoczucie. Warto zaznaczyć, że zdrowy dorosły człowiek nie powinien odczuwać, żadnego dyskomfortu związanego ze wsparciem codziennej diety naturalnymi suplementami z Gurmar. Najczęściej stosując gurmar sięga się po świetnie przyswajalne i efektywnie działające preparaty w postaci: proszku, kapsułek lub tabletek. Ciekawą formą aplikacji gurmar jest herbata z suszu.