Suplementy gurmar
Gurmar (gymnema sylvestre) to roślina, która występuje w Azji. Znajdziemy ją głównie w Indiach i to właśnie tam ceniona jest od wieków za dobroczynne właściwości dla wsparcia zdrowia człowieka. Ciekawostkę może stanowić fakt, że Gurmar może blokować receptory smakowe, dzięki którym odczuwamy słodki smak. Trudno się więc dziwić, że w ludowej medycynie ajurwedyjskiej miano "gurmar" oznacza "niszczyciel cukru". Naturalne suplementy z gurmar, wspierają między innymi proces odchudzania czy regulację poziomu glukozy we krwi. Jeśli interesuje Cię jaki jeszcze wpływ na wsparcie zdrowia ma gurmar, przeczytaj dalszy ciąg pod naturalnymi suplementami z gurmar.
Gurmar opinie
Gurmar stał się w obecnej dobie popularną rośliną w Europie i Polsce. Klienci chętnie wracają do tego suplementu roślinnego - wystawiając gurmar pozytywne opinie. Roślina ta jest pnączem rosnącym w lasach tropikalnych. Jej kłącza mogą być niezwykle długie. Liście gurmaru mają kształt eliptyczny, są mięsiste, lekko włoskowate i… to właśnie w nich tkwi całe bogactwo dobroczynnych składników. W liściach tej tropikalnej rośliny znajdziemy m.in. saponiny triterpenowe, antrachinony, inozytol, gurmaranę. Nie mniej jedną z istotniejszych substancji odżywczych znajdujących się w gurmar jest kwas gymneminowy, któremu roślina ta zawdzięcza właściwości wpływające na regulowanie poziomu cukru we krwi.
Gurmar na odchudzanie
Blokowanie słodkiego smaku to ciekawa zaleta tej azjatyckiej rośliny. Mniejsza ochota na słodycze oraz cukier może znacząco przełożyć się na pozytywne wyniki w aktywnym procesie odchudzania. Oprócz blokowania słodkiego smaku, gurmar wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Brak skoków cukru w organizmie sprawia, że nie borykamy się z napadami głodu, zaraz po ich gwałtownym spadku. Suplementy diety z tą rośliną wspomagają także proces trawienia węglowodanów. Dlatego oprócz wsparcia odchudzania, gurmar jest też naturalnym suplementem roślinnym, który po konsultacji z diabetologiem mogą wspierać zdrowie osoby narażona na cukrzyce, szczególnie typu 2 i insulinoopornosć.
Inne właściwości gurmaru
Gurmar jest rośliną, która oprócz wsparcia aktywnego procesu odchudzania może działać przeciwzapalnie, wspierając organizm w leczeniu stanów zapalnych. Oprócz tego Gymnema sylvestre, wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu frakcji LDL.
Dzięki obecności saponin i flawonoidów gurmar jest antyoksydantem, dzięki czemu, wspiera metabolizm energetyczny na poziomie komórki, chroni DNA przed uszkodzeniami, wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego, wspiera profilaktykę antynowotworową czy opóźnia proces starzenia. W medycynie naturalnej ceni się gurmar za wsparcie leczenia dolegliwości żołądkowych, zaparć i wsparcie perystaltyki jelit.
Główne badania naukowe nad gumar dotyczą wpływu tej rośliny na metabolizm glukozy i lipidów. Zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem suplementacji gurmar, zwłaszcza w przypadku istniejących schorzeń lub przyjmowania innych leków.
Gurmar skutki uboczne
Każdy suplement diety nie stosowany prawidłowo może wywołać po zażyciu skutki uboczne. Skutki uboczne suplementowania gurmar nie zdarzają się często. Jeśli do nich dojdzie, ze względu na wrażliwość organizmu lub za dużą dawkę, to zazwyczaj można się spodziewać takich objawów jak: wymioty, stan podgorączkowy, zanik różnicowania słodkiego smaku, częstsze oddawanie moczu czy ogólne złe samopoczucie. Warto zaznaczyć, że zdrowy dorosły człowiek nie powinien odczuwać, żadnego dyskomfortu związanego ze wsparciem codziennej diety naturalnymi suplementami z Gurmar. Najczęściej stosuje się: gurmar tabletki, gurmar kapsułki czy gurmar w proszku. Ciekawą formą aplikacji gurmar jest herbata z suszu.