Waleriana czyli kozłek lekarski

Waleriana to naturalny suplement roślinny pozyskiwany z korzenia kozłka lekarskiego. Ten naturalny suplement diety cieszy się dużą popularnością i według opinii ekspertów, może działać szybko i skutecznie na wsparcie funkcjonowania organizmu człowieka. Ciekawostką jest fakt, że tylko systematyczne stosowanie waleriany przynosi najlepsze efekty, a nie doraźne zażycie w razie złego samopoczucia. Warto jednak podkreślić, że waleriana nie uzależnia, co jest niezwykle ważne. Korzeń kozłka lekarskiego, można polecić między innymi: osobom ze skłonnościami do stanów nerwowych czy depresji, ludziom z zaburzeniami snu, osobom prowadzącym szybki i nerwowy styl życia i kobietom narażonym na objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego czy osobom cierpiącym na migrenę.

Substancja działająca: Waleriana korzeń
Marka: NOW FOODS
Forma: Krople
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: Krople 59ml
NOW FOODS waleriana w kroplach (Kozłkek lekarski) Extract 59 ml
Substancja działająca: Waleriana korzeń
Marka: SWANSON
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 100 kapsułek
SWANSON Waleriana 475mg
Kozłek lekarski (Waleriana)
42.45 zł
Substancja działająca: Melatonina, Melisa lekarska, Waleriana korzeń
Marka: OSAVI
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 60 kapsułek , 120 kapsułek
Osavi Melatonina z Walerianą i Melisą, 1mg

Kozłek lekarski (waleriana) właściwości prozdrowotne

Waleriana jest naturalnym i korzystnie działającym na zdrowie człowieka suplementem roślinnym. Ceniono ją już w starożytności, a Jej działanie wspiera zachowanie zdrowia i równowagi w organizmie człowieka do dzisiejszego dnia. Mówi się także, że korzeń kozłka lekarskiego nie ma wiele działań ubocznych, a dobre najważniejsze działanie prozdrowotne waleriany to:

  • wsparcie procesu zasypiania i dobrej jakości snu
  • działanie rozkurczające
  • wsparcie leczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego
  • wsparcie leczenie chorób skórnych
  • wsparcie leczenia depresji, nerwic, stanów lękowych
  • wsparcie procesów trawienia
  • wsparcie leczenia migreny

Walerianę można spotkać w różnych formach: waleriana tabletki, waleriana kapsułki czy bardzo popularna waleriana w kroplach. Warto wspierać codzienną dietę z korzeniem kozłka lekarskiego świetnie przyswajalnymi i efektywnie działającymi suplementami diety takich znanych marek jak Now Foods czy  Swanson w dobrych cenach. 

Kozłek lekarski (waleriana) na sen

Już nasze babcie w medycynie naturalnej i ludowej, stosowały korzeń z kozłka lekarskiego, wierząc w jego korzystne wsparcie układu nerwowego. Warto zaufać naturze, która jest najlepszym wsparciem zdrowia człowieka. Waleriana cieszy się dużym uznaniem w wsparciu leczenia bezsenności i wsparciu procesu zasypiania. Stosowana systematycznie koi nerwy po całym dniu, łagodzi uczucie lęku i niepokoju oraz wspiera przede wszystkim proces zasypiania. 

Waleriana zwiększa także jakość snu i korzystnie wpływa na proces regeneracji organizmu. Według opinii specjalistów dzieje się tak dlatego, że kozłek lekarski zmniejsza fakt wybudzenia się z głębokiego snu, co pozytywnie przekłada się na dobre samopoczucie i pełnię sił po przebudzeniu. Warto wspierać proces zasypiania i dobry spokojny sen zgodnie z naturą. 

Nerwica – jak rozpoznać i leczyć?

Nerwica jest chorobą, która skutecznie uprzykrza życie osobie na nią cierpiącej. Nieleczona, może powodować poważne problemy zdrowotne. Sprawdź jak rozpoznać i leczyć nerwicę.
Czytaj więcej

Jak walczyć z bezsennością?

Jeśli występuje u nas problem bezsenności, to nie powinniśmy zwlekać i jak najszybciej sobie pomóc. Poznaj sposoby na walkę z bezennością - zarówno domowe, jak i te oparte na leczeniu farmakologicznym.
Czytaj więcej