Lukrecja w tabletkach

Działanie lukrecji jest tak bardzo korzystne dla zdrowia człowieka, że wiele osób decyduje się na przyjmowanie prozdrowotnych suplementów z tym właśnie składnikiem. Systematyczne suplementowanie wyciągu z korzenia lukrecji może wspomóc pracę naszego żołądka, układu immunologicznego, nerwowego, oddechowego oraz przynieść ulgę kobietom w okresie postmenopauzalnym. Lukrecja również działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Dlatego na suplementację decydują się osoby, które chcą wesprzeć swój organizm w walce z infekcjami od środka.

Lukrecja na żołądek

Jedną z najpopularniejszych właściwości lukrecji jest jej pozytywny wpływ na przewód pokarmowy. To dlatego, że działa ona przeciwzapalnie i kojąco na podrażnioną śluzówkę żołądka. Przyczynia się również do zwiększenia produkcji śluzu, co chroni żołądek przed działaniem kwasu solnego. Możemy ją suplementować po to, aby załagodzić bóle żołądka. Na suplementację lukrecji decydują się także osoby, którym zależy na jak najlepszym usprawnieniu trawienia. Może to znacząco poprawić nasze funkcjonowanie.

Lukrecja na wrzody żołądka

Lukrecję ze względu na jej pozytywne działanie na śluz żołądka możemy przyjmować w celu przyśpieszenia leczenia wrzodów. Wrzody powstają w wyniku uszkodzenia śluzówki żołądka. Ekstrakt z lukrecji przyjmowany przez osoby z wrzodami może znacząco wpłynąć na załagodzenie stanów zapalnych w żołądku, szybsze i efektywniejsze gojenie się wrzodów. Wynika to ze zwiększenia się produkcji śluzu w żołądku, chroniącego jego ścianki przed uszkodzeniami.

Lukrecja na refluks

Tak jak wspomnieliśmy, ekstrakt z korzenia lukrecji może znacząco pobudzać produkcję śluzu w żołądku, ale i w przełyku. Tym samym przyczynia się do osłaniania błony śluzowej przełyku narażonej na kontakt z kwasem solnym. Przeciwdziałamy w ten sposób zgadze i łagodzimy nieprzyjemne objawy z nią związane.

Na co jeszcze pomaga lukrecja?

Bardzo popularnym zastosowaniem lukrecji jest jej wykorzystanie do walki z wirusami. Dlatego też regularne suplementowanie ekstraktu z korzenia lukrecji może okazać się przydatne dla osób, które chcą zadziałać od środka i wzmocnić swoja odporność. Zarówno profilaktycznie, jak i w momencie wystąpienia pierwszych objawów choroby.

Lukrecja może okazać się niezwykle przydatna również dla osób, które borykają się z uporczywym kaszlem suchym lub mokrym. To za sprawą jej właściwości wykrztuśnych. Może ona zadziałać łagodząco na infekcje układu oddechowego również ze względu na jej działanie przeciwzapalne. Wykorzystuje się ją także jako środek przeciwdziałający chrypce, również tej będącej wynikiem refluksu.

Substancja działająca: Buzdyganek naziemny (Tribulus), Kadzidłowiec indyjski (Boswellia serrata), Lukrecja
Marka: HIMALAYA
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 60 tabletek
Himalaya Rumalaya Forte - kadzidłowiec,buzdyganek naziemny, lukrecja firmy Himalaya
Boswellia serrata - Kadzidłowiec indyjski
32.95 zł 28.01 zł
Substancja działająca: Lukrecja
Marka: NOW FOODS
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 100 kapsułek
NOW FOODS Licorice Root (Korzeń Lukrecji) 450mg
Substancja działająca: Lukrecja
Marka: SWANSON
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 100 kapsułek
SWANSON Licorice Root (korzeń lukrecji) 450mg
Marka: SWANSON
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 60 kapsułek
Swanson Sinus Helper na zatoki
Układ oddechowy
65.95 zł
Substancja działająca: Karczoch zwyczajny, Lukrecja, Mniszek lekarski (Dandelion), Różeniec górski (Rodhiola), Zestaw detox
Marka: SWANSON
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 120 kapsułek
SWANSON Liver tone - liver detox formuła
Substancja działająca: Lukrecja
Marka: NOW FOODS
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 100 kapsułek
NOW FOODS DGL (Lukrecja) z Aloe Vera
Substancja działająca: Enzymy trawienne
Marka: SWANSON
Forma: Tabletki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 180 tabletek
Swanson Digestive Essentials
Enzymy trawienne
115.45 zł

4 naturalne sposoby na przeziębienie – jak przyspieszyć leczenie przeziębienia?

Na naszym blogu przedstawiliśmy już 6 naturalnych produktów na przeziębienie, których mogłeś nie znać. Dziś prezentujemy 4 sposoby, które mogą świetnie sprawdzić się w zwalczaniu chorób zakaźnych! Sprawdź.
Czytaj więcej