Maitake grzyby
Grzyby Maitake (Grifola frondosa) to nie tylko przysmak w kuchni ale również cenny składnik naturalny suplementów diety. Grzyby Maitake cieszą się coraz większą popularnością w Europie i Polsce. właściwości prozdrowotne tych grzybów wynikają z bogatego składu a przede wszystkim zawartości polisacharydów, witamin z grupy B, witaminy D, witaminy C, czy potasu, wapnia i magnezu.
Właściwości antynowotworowe Grzybów Maitake
Grzyby Maitake są cenione za wsparcie profilaktyki antynowotworowej. Onkolodzy coraz chętniej wspierają leczenie nowotworów Grzybami Maitake. Co ciekawe niektóre badania naukowe wskazują, poprawę zdrowia chorych na nowotwory nawet o 68% u chorych kobiet na rak piersi i 62% u chorych na nowotwory płuc. To frakcja-D (polisacharyd) wykazuje ewentualne właściwości do programowanej śmierci komórek nowotworowych. Te informacje mogą być skutecznie wykorzystywane w walce z chorobami nowotworowymi.
Co ciekawe uznaje się także, że Grzyby Maitake skutecznie wspierają działanie chemioterapii. Może mieć to duże znaczenie ponieważ wsparcie organizmu podczas wyniszczającej organizm chemioterapii i możliwość zastosowania jej niższych dawek może wpłynąć w korzystny sposób na obniżenie skutków ubocznych chemioterapii.
Grzyby Maitake dla kogo?
Japończycy grzyby maitake stosują w medycynie naturalnej od wielu stuleci. W Europie i Polsce zyskują one coraz większą popularność i nic w tym dziwnego ponieważ ich naturalna moc wsparcia zdrowia organizmu jest duża. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że grzyby maitake nazywane są tańczącymi grzybami, mówi się tak ze względu na ich kształt.
Grzyby Maitake można dołączyć do codziennej diety, aby na wielu poziomach wspierać funkcjonowanie organizmu. Komu szczególnie polecić Grzyby Maitake jako wsparcie płynące z natury? Eksperci zalecają suplementację Grzybami Maitake:
- osobom narażonym na wystąpienie nowotworów
- ludziom pragnącym naturalnie oczyścić organizm
- osobom osłabionym i o obniżonej odporności
- ludziom narażonym na stres
- osobom prowadzącym szybki i nieregularny tryb życia
- osobom ze skłonnościami do chorób układu oddechowego
- ludziom narażonym na choroby układu krążenia