Beta karoten

Beta karoten w tabletkach lub kapsułkach to świetny sposób na ochronę naszego organizmu przed szkodliwych działaniem na niego wolnych rodników. to karotenoid, który dostarczamy swojemu organizmowi poprzez odpowiednią dietę bogatą w warzywa takie jak m.in marchewka, pomidory, papryka. Jego niedobór może mieć różne podłoża i objawiać się:

  • suchością skóry,
  • wypadaniem włosów,
  • łamliwością paznokci.

W każdym z powyższych przypadków warto skonsultować konkretne objawy z lekarzem i w razie potrzeb rozpocząć suplementację beta karotenem. Kliknij "rozwiń" i dowiedz się więcej na temat beta karotenu i jego właściwości.

Beta karoten - witamina A

Jedną z najważniejszych funkcji tego karotenoida jest bycie prowitaminą witaminy A, co w praktyce oznacza, że nasz organizm może przy jego pomocy wytwarzać tę witaminę. Ta natomiast ma ogromne znaczenie dla dobrego stanu naszej cery, włosów paznokci. W dodatku witamina A odpowiada za ostre widzenie. Jej niedobór może znacznie pogorszyć nasz wzrok. Ma ona również spore znaczenie dla naszej odporności. 

Beta karoten w tabletkach lub kapsułkach - który wybrać?

Na rynku jest wiele dostępnych suplementów diety z beta karotenem. W naszym sklepie znajdą Państwo produkty marek takich jak SWANSON, Now Foods, Puritans Pride. Warto sprawdzić dokładny skład suplementów. Niektóre z nich posiadają większe stężenie tego składnika, inne są kompleksami składającymi się z różnych przydatnych składników np.  sproszkowane liście lucerny, spirulina.

Beta karoten w tabletkach

Tabletki to najłatwiejszy sposób suplementowania beta karotenu. Możemy znaleźć w nich bogaty kompleks wartościowych składników. 

Beta karoten - po jakim czasie efekty?

Wiele osób zastanawia się kiedy można liczyć na efekty suplementowania beta karotenu. Szczególnie jeśli z jego przyjmowaniem wiążemy nadzieje co do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry.  To kiedy mogą zacząć pojawiać się u nas efekty, zależeć będzie od tego jak duże niedobory mieliśmy. Jednocześnie dosyć niebezpieczną sytuacją mogłoby być przedawkowanie beta karotenu. Dlatego warto jego suplementację skonsultować z lekarzem, który również wskaże, po jakim czasie można oczekiwać efektów.

Substancja działająca: Antyoksydanty, Beta karoten
Marka: NOW FOODS
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 90 kapsułek , 180 kapsułek
NOW Beta Karoten Naturalny 25000IU
Beta karoten
64.95 zł
Substancja działająca: Antyoksydanty, Beta karoten
Marka: VIRIDIAN
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Szklane
Opakowania: 30 kapsuek
VIRIDIAN Naturalny Beta Karoten Kompleks
Substancja działająca: Antyoksydanty, Beta karoten
Marka: SWANSON
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 100 kapsułek , 250 kapsułek
SWANSON Beta Carotene (Beta Karoten) 10.000IU
Substancja działająca: Beta karoten
Marka: TERRANOVA SUPLEMENTY
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Plastikowe
Opakowania: 50 kapsułek , 100 kapsułek
TERRANOVA BETA-KAROTEN Z ALG
Beta karoten
89.90 zł
Substancja działająca: Beta karoten
Marka: ALINESS
Forma: Kapsułki
Opakowanie: Szklane
Opakowania: 100 tabletek
Aliness Naturalny Beta Karoten - Prowitamina A 14 mg

Wsparcie profilaktyki antynowotworowej przez naturalne suplementy diety

Czy wiesz, że najnowsze badania pokazały, że 70 % nowotworów, może mieć swoje podłoże związane ze złym stylem życia i ekspozycją organizmu na szkodliwe czynniki predysponujące do powstania nowotworu? Jak wspierać profilaktykę antynowotworową - podpowiadamy.
Czytaj więcej

Przygotuj skórę na lato

Lato to urlop, słońce, woda i przyjemny, beztroski czas na, który czekamy z utęsknieniem. Jest to także okres, w którym szczególnie warto zadbać o zdrowie swojej skóry, narażonej na wzmożone promieniowanie UV, suche, gorące powietrze czy słoną wodę. Jak zadbać o skórę latem?
Czytaj więcej